Dünyanın en pahalı 7 otel odası

7 yıl önce eklendi
Dünyadaki zenginler için beş yıldızlı otel odaları daima vardır. Fakat, son yıllarda bu tanım çok değişti. Paranın satın alabileceği en lüks odalar artık zenginlerin bile başını döndürüyor. Özel jakuziler, lüks yataklar, masaj ve lezzetli spesiyal yemekler bu konforun bir parçasıdır. İşte, dünyanın en pahalı 7 otel odası ;

1. Kraliyet Penthouse Suite Hotel

Dünyanın en pahalı 7 otel odası

Cenevre’de bulunan Otelin suitinin geceliği 83 bin dolardır. Dünyanın en pahalı otel odası olarak kabul edilir. Alpler ve Cenevre gölünün manzarası, 12 yatak odası ve 12 mermerden yapılma banyoları, özel asistan, uşak ve aşçı size hizmet eder.

2. Laucala Island Resort At Hilltop

Dünyanın en pahalı 7 otel odası

Fiji’de bulunan bu otelin süitinin geceliği 40 bin dolardır. Gurme yemek, şampanya, plaj, binicilik ve spa bu fiyata dahildir. Bu otelde kalmak için 6 ay öncesinden rezarvasyon yaptırmak gereklidir.

3. Raj Palace, Shahi Mahal Suite

Dünyanın en pahalı 7 otel odası

Hindistan’da bulunan otel bir gecesi 60 bin dolardır. Altı yatak odası, kütüphane, özel sinema, astroloji odası ve özel mutfak personeli hizmet vermektedir. Otelde peyzajı özel yapılmış 24 bin metrekarelik birde teras bahçesi vardır.

4. Sky Villa At Palms Resort

Dünyanın en pahalı 7 otel odası

Las Vegas’da bulunan otelin 1 gece oda fiyatı 40 bin dolardır. Aslında oda dediğimiz şey bir villadır. Yaklaşık 12 kişi rahatlıkla kalabilir. Yaklaşık 9 bin metrekarelik bu villada, özel teraslar, cam asansör, fitness salonu, masaj odası ve sauna vardır. 24 saat özel hizmetli sizinle kalır.

5. Four Seasons New York, Penthouse Suite

Dünyanın en pahalı 7 otel odası

Manhattan’da mükemmel bir 360 derece görünümü olan her tarafı cam olan bir dairedir. Bu suitte zen odası, spa, kapıcı, kütüphane, ses sistemi, şoförlü Rolls Royce hizmeti vardır. 1 gecesi 45 bin dolardır. Eğer 5 yıl için kiralarsanız 50 milyon dolar fiyat verilmektedir.

6. Grand Hyaatt Martinez, Cannes Presidential Suit

Dünyanın en pahalı 7 otel odası

1929 yılında açılan otelin özel suitinde dört yatak odası, iki salon ve yemek odası, iki sauna, dört banyosu vardır. Konuklar özel çatı bahçeleri, Cannes Körfezinin muhteşem manzarasını sunan terasta jakuzi ve zeytin ağaçları ile rahatlar. Gecelik oda maliyeti 52 bin dolardır.

7. Grand Resort Lagonissi At Royal Villa

Dünyanın en pahalı 7 otel odası

Atina’da bulunan otel villa kişisel ısıtmalı havuz, deniz manzarası, iki ana yatak odası, buhar banyoları, şömine ve özel uşak içerir. Geceliği 40 bin dolardır.