Afrika'nın en güzel 7 plajı

8 yıl önce eklendi
Gezmeyi sevenler macera, zevk ve yeni kültürlere ilgi duyarlar. Avrupa, Karyipler ve Latin Amerika, Uzakdoğu erişilebilir ve sıklıkla gidilen yerlerdir. Fakat, Afrika kıtası son yıllarda güzel bölgeleri ile öne çıkıyor. İşte, Afrika’nın en doğal ve güzel 7 plajı;

1. Kokrobite Plajı, Gana

Afrika'nın en güzel 7 plajı

Gana, siyasi çekişmelerini çok gerilerde bırakmış bir devlettir. Ülke, huzurlu, sıcak ve çok davetkar kabul edilir. Dünyanın en güzel ve iyi plajlarından biri olan Kokrobite Beach, suyun güzelliği, dost halk ve balıkçıları ile muhteşem kabul ediliyor.

2. Chitimba Plajı, Malavi

Afrika'nın en güzel 7 plajı

Malavi, Zambiya, Tanzanya ve Mozambik ile sınırlanmıştır Afrika’nın bir ülkesidir. Nefes kesen Malavi Gölü boyunca uzanan plaj dünyaca meşhurdur. Bu göl deneyimi için, Mzuzu şehrinin 143 metre uzağında olan Chitimba kampına gitmek gerekmektedir. Bol muz ve papaya ağaçları altında olan kumsal dağları da seyredebileceğiniz bir ortamdır.

3. Belle Mare, Mauritius

Afrika'nın en güzel 7 plajı

Mauritius, Afrika kıyıları Hint Okyanusu’nda bulunan muhteşem bir ada ülkesidir. Portekiz, Fransa ve İngiltere tarafından sömürge olan bu ada, bütün bu ülkelerin kültürlerini taşımaktadır. Huzurlu bir ortamda, sessiz ve sakin bir plaj arayışınız varsa Mauritius’un doğu kıyısında Belle Mare Beach önerilir. Çarpıcı beyaz kumu, parlak gündoğumu yaşama yeni umutlar katmaktadır.

4. Cap Skirring, Senegal

Afrika'nın en güzel 7 plajı

Afrika’nın Senegal’inde bulunan bu plaj kesinlikle görülmesi gereken bir noktadır. Kilometrelerce uzanan beyaz kumları ile plaj çarpıcı güzelliği gözler önüne serer. Kesinlikle seyredilmesi gereken bir manzara olarak kabul edilir.

5. Anse Soleil Plajı, Seyşeller

Afrika'nın en güzel 7 plajı

Seyşeller için yeryüzü cenneti denilmektedir. Hint Okyanusunda olan adalar topluluğudur. Tüm Afrika ülkeleri arasında en az nüfusa sahiptir. Anse Soleil Plajı, Mahe adasında bulunan ve tenha plajlardandır. Ormanın içinde kaya basamakları olan özel plaj, gün batımı için de dünyanın en güzel noktalarındandır.

6. Sidi Bou Said, Tunus

Afrika'nın en güzel 7 plajı

Sidi Bou Said, Tunus’un sahil kasabasıdır. Kasaba, kartpostallık görüntüler verir. Mavi kapılar, antika beyaz badanalı evler tam bir cennettir. Plajı temiz, su berrak ve lezzetli Kuzey Afrika mutfağı ile ünlüdür.

7. Nungwi, Zanzibar

Afrika'nın en güzel 7 plajı

Zanzibar’dan bahsetmeden Afrika’nın güzel plajlarından bahsedilemez. Nungwi plajı bir balıkçı köyündedir. Beyaz kumu ve berrak turkuaz suyu ile meşhurdur. Yeryüzünde cennet aranıyorsa kesinlikle bu bölgede vardır.